FAQ

Jak vznikla značka Lidoop?

Značku založil v létě roku 2018 grafik David Bláha jako prostředek šíření svých kreativních nápadů. Za 2 roky fungování si značka našla své fanoušky a v lednu roku 2020 se spustil oficiální e-shop.

Má název hlubší význam?

Název Lidoop výstižně popisuje dnešní přístup lidí k životnímu prostředí. Snažíme se spojit přírodu s módou, a proto jsou naše produkty z organické bavlny a splňují nejvyšší normy ekologické produkce textilu. 

 Co vše je součástí?

Základem značky Lidoop je osobitý design a výběr kvalitní bavlny z udržitelných zdrojů. Snažíme se propojit umění z ulice  s módou, a proto spolupracujeme s umělci, kteří se věnují streetartu. 

Co znamená certifikát GOTS?

GOTS je mezinárodně uznávaným standardem s nejpřísnější certifikací pro textilie vyrobené z organických vláken. Soustředí se na trvale udržitelnou výrobu a kontroluje celý výrobní proces od sklizně bavlny, tkaní vláken, až po výrobu finálního produktu. Všechny naše produkty nesou GOTS certifikát. Více se dočtete ve článku GOTS certifikace.

Co znamená Fair Trade?

Fair Trade je organizované sociální hnutí, které usiluje o pomoc producentům v zemích třetího světa. Hnutí prosazuje spravedlivou platbu producentům a výrobcům v rozvojových zemích. Všechny naše produkty ctí pravidla tohoto hnutí a nesou označení Fair Trade.

Proč jsou vaše produkty z organické bavlny?

Pěstování bavlny v dnešní době je díky velké poptávce velmi zatěžující pro životní prostředí. Filozofie naší značky spočívá v udržitelnosti, a proto bereme ohled na životní prostředí. Do některých produktů se přidává polyester, nemusíte se bát tento polyester je z recyklovaných plastů.